NImiCUŞOR PeSeDan, Sunt indignat că, încălcând...

Aforism de George Budoi despre guvernare

NImiCUŞOR PeSeDan,
Sunt indignat că, încălcând Constituţia, ai propus ca PREMIER un om AGRAMAT şi TRĂDĂTOR: ADRIAN VEŞTEA;
Ca profesor, sunt revoltat că la EDUCAŢIE tu şi Veştea aţi propus-o ca ministru pe AGRAMATA MONICA ANISIE, care are şi fracturi de logică elementară.
CE RĂU V-AU FĂCUT ELEVII ŞI STUDENŢII, învăţătorii şi profesorii, şcolile şi universităţile ca să o propuneţi ca ministru pe doamna "pepsiglas"?
SUNTEŢI IRESPONSABILI şi nu aveţi niciun pic de ruşine.

Aforism de George Budoi despre guvernare.

Data scrierii: 22.06.2026

George Budoi 1958, profesor universitar în București, cercetător, inventator, autor de epigrame, pamflete, satire, ...

Perioada de viaţă: 1958

Comentarii

Evaluați acest citat:
Generează un alt cod=