A fi lipsit de prieteni e mai rău decât a avea dușmani.

A fi lipsit de prieteni e mai rău decât a avea dușmani.

Proverbe și zicători Româneşti despre dușmani, prietenie, rău.

Comentarii

Evaluați acestă postare:
Generează un alt cod=  

Proverbe și zicători similare

Frumuseţea fără înţelepciune este ca o floare în tină.

Proverbe și zicători

Nu sta, că-ţi stă norocul.

Proverbe și zicători

Aşa i-a fost zodia.

Proverbe și zicători

Fă-ţi datoria şi nu te teme de nicio răzbunare.

Proverbe și zicători