Cât de rău să trăiască omul, tot nu se îndură să moară.
votează acum
adaugă un comentariu
Cât de rău să trăiască omul, tot nu se îndură să moară.
Proverbe româneşti
Proverbe și zicători Româneşti despre rău, oameni.
Comentarii
Evaluați acestă postare:
Proverbe și zicători similare
Cea mai mare greşeală: a abandona.
Proverbe și zicători
Nimeni nu-i cheie de biserică.
Proverbe și zicători
Sărmanul fără nădejde e ca o candelă fără untdelemn.
Proverbe și zicători
Vai de cel ce arată minte, când la temniţă îl trimite.
Proverbe și zicători















