Nicuşor PeSeDan (încă preşedintele României) este îngerul păzitor al PSD (pamflet)
Pamflete şi satire
PeSeDan, zis Nicuşor,
Este înger păzitor,
Dar nu e al României,
Ci e-al PSD: mafíei.
PeSeDan, zis Nicuşor,
Este înger păzitor,
Dar nu e al României,
Ci e-al PSD: mafíei.
Nimic nu-i mai periculos,
Mai nefiresc, mai scandalos,
Ca să pui prostul satului
Să fie-n fruntea statului.
Nimic nu este mai sinistru
Decât coruptul prim-ministru;
E rău să ai ca premier
Un om lipsit de caracter.
Nimic nu e mai odios...
Văd că NImiCU PeSeDan
A devenit un şobolan,
Ca şi mulţi lideri PSD-işti,
Corupţi şi lacomi, fripturişti.
O zi în care n-ai furat,
N-ai jefuit, nu ai prădat,
Când n-ai fost un hoţ sută-n sută,
Aceea e o zi pierdută.
*PSD: partidul cel mai corupt din ţară,
cu cei mai mulţi condamnaţi la închisoare.
O zi în care n-ai furat
E-o zi pierdută, şi-i păcat!
O zi în cari nu prăduieşti,
Nu eşti tâlhar, nu jefuieşti,
Când tu eşti cinstea absolută,
Aceea e o zi pierdută.
*Partidul cel mai corupt din ţară,
cu cei mai mulţi lideri condamnaţi la...
O zi în care n-ai furat
E-o zi pierdută, şi-i păcat!
O zi în cari nu prăduieşti,
Nu eşti tâlhar, nu jefuieşti,
Când tu eşti cinstea absolută,
Aceea e o zi pierdută.
De când e lumea, din trecut,
Concursuri multe s-au văzut:
De lupte, judo, canotaj,
De bărbăţie, de dresaj,
De arte, creativitate,
Niciun concurs de bunătate.
Cu puterea lui divină,
El împarte-a lui lumină
Peste tot şi peste toate,
Cu deplină bunătate.