E foarte bine ca esti un om cu picioarele pe pamant, dar...

E foarte bine ca esti un om cu picioarele pe pamant, dar nu uita ca trebuie sa le mai si misti.

Proverbe și zicători Româneşti despre uitare, pământ, bine.

Comentarii

Evaluați acestă postare:
Generează un alt cod=  

Proverbe și zicători similare

Curăţenia este darul de căpetenie al femeii.

Proverbe și zicători

La omul sărac toate nevoile trag.

Proverbe și zicători

Cât de slab este un om la minte, atât de nervos este la fire.

Proverbe și zicători

A mirosi înseamnă a mânca pe jumătate.

Proverbe și zicători