Omul rău e ca un cărbune, dacă nu te arde te înnegreşte.
votează acum
adaugă un comentariu
Omul rău e ca un cărbune, dacă nu te arde te înnegreşte.
Proverbs and old sayings
Proverbe și zicători Româneşti despre rău, oameni.
Comentarii
Evaluați acestă postare:
Proverbe și zicători similare
Gură rea, inimă rea.
Proverbe și zicători
Îţi pierzi prietenii atunci când apelezi la ei prea des sau atunci când apelezi la ei prea rar.
Proverbe și zicători
Când înveţi pe altul, înveţi la rândul tău.
Proverbe și zicători
Cui pe cui scoate.
Proverbe și zicători















